Aktualności
18.09.2022

Zostań mistrzem wiedzy o sporcie!

Powrót do strony z listą aktualności

Uważasz, że wiesz wszystko o sporcie? Śledzisz wyniki, znasz nazwiska sportowców, a informacje o igrzyskach olimpijskich masz w małym palcu? Mamy coś dla Ciebie: I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę!

W historii polskiego sportu było wiele wzniosłych momentów, a nasi sportowcy często stawali się herosami nie tylko na sportowych arenach. Warto więc pielęgnować wiedzę o ich osiągnięciach, a najlepszym sposobem jest sportowo-wiedzowa rywalizacja! 

II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  

Co trzeba zrobić:

Etap I - od 19 września do 19 października - wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl  w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie

Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). 

Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 4 listopada 2022 r w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, podczas II etapu. Ranking będzie można śledzić na bieżąco na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

W II etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a  na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie również czasu na rozmowy i sportowe opowieści.

- Kochani uczniowie. To już druga edycja Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna, zaskoczyła nas niesamowitą frekwencją i jeszcze większą wiedzą dzieciaków na temat najważniejszych wydarzeń sportowych. Nawet nasi mistrzowie - Tomek Majewski czy Andrzej Supron, obecni podczas wielkiego finału, mieli trudności z odpowiedzią na niektóre pytania - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Mamy nadzieję, że i ta edycja będzie co najmniej tak liczna. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy - dodał Witold Roman.

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś patronat honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Partnerami testu są: TVP Sport, Salon 24, Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.