Aktualności
25.09.2021

W sierpniu slow jogging i nordic walking

Powrót do strony z listą aktualności

Sport Łączy Pokolenia to program dedykowany dla naszych seniorów, ale nie tylko! 41 zajęć w miesiącach sierpień-grudzień to nie tylko aktywność sportowa, ale także integracja międzypokoleniowa, bo nic tak nie mobilizuje, jak babcia czy dziadek, którzy wspólnie z wnukiem razem aktywnie spędzają czas.

Wśród 41 zajęć sportowych dla seniorów, od sierpnia do grudnia, znajdą się takie aktywności, jak: slow jogging / nordic walking / aqua aerobic / gimnastyka / pilates / integracja międzypokoleniowa.

I właśnie od slow joggingu, który jest witalnym truchtaniem oraz od marszu z kijkami, zwanym nordic walking, zaczynamy nasze zajęcia dla seniorów.  

- Slow jogging bieganie w rytmie Niko Niko, czyli bieganie z uśmiechem, jest to japoński sposób na długowieczność, tzw. „truchtanie witalne” , czyli  aktywność o niskiej intensywności. Ta forma treningu polega na wolnym truchtaniu z uśmiechem na twarzy. Bieganie odbywa się w strefie komfortu, nie powoduje zadyszki, jest bezpieczne dla zdrowia, a mimo to spalamy dwa razy więcej kalorii niż podczas chodu. Trening nie wymaga dużego wysiłku, mogą go trenować wszyscy niezależnie od wieku - zachęca do zajęć Emilia Strzębicka, od lat uprawiająca ta formę ruchu.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, pierwsze już 16 sierpnia, o godz. 19.00, start spod pływalni „Wodnik”, ul. Drogowców 12.

Z kolei do zajęć z nordic walkingu zachęca Grzegorz Krajewski, który pierwsze zajęcia poprowadzi w czwartek, 19 sierpnia. Startujemy o 18.00 na stadionie GOS „Mazowsze”, ul. Laskowa 17. - Wystarczy mieć wygodny strój, sportowe buty i oczywiście kijki. Jednak dla tych, którzy ich nie mają - będzie możliwość wypożyczenia sprzętu. Zapraszam wszystkich - zajęcia będą dopasowane do poziomu i zaawansowania uczestników - powiedział Grzegorz Krajewski.

Wszystkie zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów i będą one dopasowane do możliwości naszych nieco starszych mieszkańców. Zwieńczeniem zajęć będzie spotkanie międzypokoleniowe, w którym dziadkowie i wnuki będą mogli wspólnie wymienić się ciekawymi historiami ze swojego życia i po prostu dobrze się bawić.

Sport Łączy Pokolenia to program mający na celu aktywizację sportową rożnych grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnienim seniorów. Zajęcia odbywać się będą w miesiącach: sierpień-grudzień 2021 r. w obiektach "GOS" Mazowsze w ramach Programu Sportowe Wakacje+, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.