Aktualności
09.12.2022

Toruń zwycięzcą wielkiego finału Championerów!

Powrót do strony z listą aktualności

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu okazała się najlepsza w wielkim finale Championerów, który 9 grudnia 2022 został rozegrany w warszawskiej Szkole Podstawowej nr 369.

Przedstawiciele szkoły z Torunia wygrali dopiero po 3 dogrywkach, a zaciętą walkę o zwycięstwo i nagrody toczyli ze Szkołą Podstawową nr 7 z Legnicy. Po 5 rundzie pytań dwa zespoły miały dokładnie taką samą liczbę punktów. Dopiero trzy dogrywki wyłoniły zwycięzców i to przedstawiciele miasta piernika cieszyli się z zajęcia I miejsca.

Po części sportowej to własne legniczanie prowadzili, przed szkołą z Torunia. Trzecie miejsce po tej części zajmowali przedstawiciele Ostrołęki, a czwartek gospodarze - warszawianie. Ostateczni kolejność wielkiego finału przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu na czele z dyrektorem ks. mgr. Leszkiem Ziołą

2. Szkoła Podstawowa nr 7 z Legnicy z dyrektor Małgorzatą Zielińską – Steigl 

3. Szkoła Podstawowa nr 10 z Ostrołęki na czele z dyrektorem Krzysztofem Florczakiem

4. Szkoła Podstawową nr 369 z Panią Dyrektor Marzeną Cybulską na czele.

Gośćmi specjalnymi wielkiego finału byli Arkadiusz Czartoryski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, - burmistrz dzielnicy Bielany wraz ze swoimi zastępcami: Andrzejem Maliną oraz Sylwią Lacek, Robert Juchniewicz, zastępca Dyrektora w Departamencie Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz  Katarzyna Kacprzyk z Departamentu Sportu dla Wszystkich Ministerstwa Sportu i Turystyki, opiekun projektu Championerzy.
- Cieszę się, że wspólnie z fundacją Druga Droga Mistrza, proponujemy młodzieży szkolnej tak ciekawe połączenie sportu i turnieju wiedzowego. Dziękuje naszym mistrzom, że znaleźli czas, by zachęcać młodzież do aktywności fizycznej i wspólnie promować aktywność fizyczną - powiedział Minister Arkadiusz Czartoryski.

Największą nagrodą dla uczestników finału była obecność wybitnych sportowców: Eweliny Kobryń, Leszka Blanika, Sławomira Szmala oraz Witolda Romana i niezastąpionego prowadzącego event Marka Plawgo. Niesamowity pokaz wsadów do kosza wykonał mistrz świata Piotr „Grabo” Grabowski”.

Uczestnicy wielkiego finału otrzymali nagrody finansowe: 5000 zł, 3000 zł oraz 2000 zł, ufundowane przez partnera projektu firmę KGHM SA oraz patrona medialnego Salon24, który reprezentował Prezes Sławomir Jastrzębowski.

- Ja chciałbym podziękować przede wszystkim nauczycielom, którzy tak wiele pracy włożyli w przygotowanie swoich uczniów. Dziękuje moim kolegom sportowcom, że znaleźli czas, by wspólnie z nami dobrze się bawić oraz naszym partnerom - Ministerstwu Sportu i Turystyki, dzielnicy Bielany, KGHM SA oraz Salonowi24. Dziękuje dzieciakom - byliście fantastyczni i do zobaczenia w przyszłym roku - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza.

——————————

Championerzy” to rywalizacja dedykowana dla szkół podstawowych. Każda szkoła może wystawić reprezentację składającą się z 10 osób: 5 osób w zespole sportowym i 5 osób w zespole wiedzowym. Zawody będą przeprowadzone 2-etapowo. W pierwszym etapie reprezentanci poszczególnych szkół będą rywalizować w zawodach sportowych, w drugim w quizie wiedzowym.

Organizatorem CHAMPIONERÓW jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami projektu są: KGHM SA, TVP Sport oraz Salon24, a partnerem finału Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.