Aktualności
19.10.2022

Sprawdź się z mistrzem za nami!

Powrót do strony z listą aktualności

Za nami 5 spotkań w ramach projektu "Sprawdź się z mistrzem!". Gdańsk, Nowa Wieś, Nowe Miasto n. Pilicą, Góra Śląska oraz Lubin - tam byliśmy z ambasadorami projektu: Andrzejem Supronem, Markiem Plawgo, Pawłem Januszewskim oraz Witoldem Romanem.

Sprawdź się z mistrzem! to cykl  spotkań z mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata, Europy, olimpijczykami, którzy podczas spotkania z dziećmi opowiedzieli o swojej karierze sportowej, pokażą sportowe trofea zdobyte podczas kariery, zaś w drugiej części - praktycznej dzieci będą miały szansę w 5 prostych ćwiczeniach, dopasowanych do możliwości każdego dziecka, zmierzyć się z mistrzem. Każde z dzieci otrzymało kartę, która z jednej strony pokazywała zdjęcie mistrza, a na drugiej ćwiczenia, gdzie była możliwość wpisania punktów, uzyskanych przez dziecko za dane ćwiczenie i punktów uzyskanych przez mistrza.

Wówczas każdy uczestnik ma możliwość porównania swoich wyników z wynikami mistrza. Oczywiście, nie wynik jest tu najważniejszy, a wspólna zabawa, aktywność fizyczna i promocja sportu i ruchu.

Dodatkowo każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz medal za uczestnictwo, bo główna zasada, jaka przyświeca organizatorowi to nauka zasad fair play. Liczy się aktywność i udział. 

Zarówno dzieci, jak i nauczycieli i opiekunowie nie kryli radości z możliwości wspólnego ćwiczenia z mistrzami. Oczywiście najwięcej frajdy sprawiało, kiedy uczestnik pokonał mistrza. A działo się to dość często.

Projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,  przeznaczony dla szkół integracyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnościami.