Aktualności
01.11.2022

Sport Łączy Pokolenia - edycja 2022

Powrót do strony z listą aktualności

Kilkuset seniorów i nie tylko, skorzystało z ponad 40 bezpłatnych zajęć sportowych w ramach programu Sport Łączy Pokolenia organizowanego przez Fundację Druga Droga Mistrza i Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”. Projekt był finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Zajęcia odbywały się w okresie od maja do listopada 2022 na obiektach GOS „Mazowsze”. Były to zajęcia ogólnorozwojowe dla seniorów takie, jak:

1. Slow Jogging. 

2. Pilates dla seniora. 

3. Aqua aerobik. 

4. Nordic walking.

5. Gimnastyka korekcyjna i rozciągająca.

- To, co nam przyświecało to przede wszystkim pokazanie, że seniorzy mogą także być aktywni i mogą się integrować poprzez sport. Sport Łączy Pokolenia to projekt skierowany do seniorów, ale stawiający także na integrację międzypokoleniową. Zresztą widać to było na zajęciach, w których udział brały np. matka z córką - powiedział Witold Roman, pomysłodawca projektu, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza.

Cele, jakie postawili sobie pomysłodawcy projektu to przede wszystkim: poprawa jakości życia seniorów, mniejsze wykluczenie społeczne czy poprawa formy i zdrowia, w tym zdrowia psychicznego

- Wszystkie zajęcia były dostosowane do kondycji fizycznej i możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i wiemy, że poza ciekawymi zajęciami uczestnicy dobrze się bawili i już pytali czy zajęcia będą kontynuowane. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na propozycje sportowe dla seniorów - dodał Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS "Mazowsze"