Aktualności
25.05.2023

Sebastian Chmara sprawdził dzieciaki w Gdańsku

Powrót do strony z listą aktualności

Nasz wybitny wieloboista - Sebastian Chmara - wziął udział w integracyjnym evencie sportowym w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku w ramach projektu „Sprawdź się z mistrzem” organizowanym przez fundacje Druga Droga Mistrza, a wpieranym przed Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Gdańsk.

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli: siatkarz - Witold Roman oraz mistrz olimpijski, wioślarz, a obecnie dyrektor Biura Sportu w Gdańsku - Adam Korol.

Wspaniała atmosfera, niesamowite dzieciaki i świetny event - tak w skrócie mogę opisać dzisiejszy event - powiedział nasz mistrz Sebastian Chmara. - Cieszę się, że Miasto Gdańsk wspiera takie inicjatywy, zwłaszcza, że sport osób z niepełnosprawnościami jest istotnym elementem życia społecznego - dodał Chmara. 


„Sprawdź się z mistrzem” to projekt przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, który stanowi połączenie teorii z praktyką. Podczas spotkania z dziećmi mistrzowie opowiedzieli o swojej karierze sportowej, zaprezentowali sportowe trofea zdobyte podczas kariery, zaś w drugiej części - praktycznej dzieci miały szansę w 5 prostych ćwiczeniach, dopasowanych do możliwości każdego dziecka, zmierzyć się z mistrzem. Każde z dzieci otrzymało Kartę Mistrza, która z jednej strony miała zdjęcie mistrza, a na drugiej ćwiczenia, gdzie była możliwość wpisania punktów, uzyskanych przez dziecko za dane ćwiczenie i punktów uzyskanych przez mistrza. 

Wówczas każdy uczestnik miał możliwość porównania swoich wyników z wynikami mistrza. Oczywiście, nie wynik jest tu najważniejszy, a wspólna zabawa, aktywność fizyczna i promocja sportu i ruchu.


Dodatkowo każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz medal za uczestnictwo, bo główna zasada, jaka przyświeca organizatorowi to nauka zasad fair play. Liczy się aktywność i udział.