Aktualności
01.11.2022

Rywalizacja Championerów rozkręca się na dobre

Powrót do strony z listą aktualności

Przedstawiciele szkól podstawowych nr 2, 7, 9, 18 i 20 z Legnicy rywalizowali w drugim turnieju eliminacyjnym w ramach projektu Championerzy. Tym razem championami okazali się uczniowie SP nr 7 na czele z panią dyrektor Małgorzatą Zielińską–Steigl i to oni zmierza się w wielkim finale 9 grudnia w Warszawie.

Naszym młodym mistrzom kibicowali: championka w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita oraz absolutny champion we wsadach do kosza - Rafał „Lipek” Lipiński, a także multimedalista w biegu na 400-metrów Marek Plawgo oraz wybitny siatkarz Witold Roman.

W tym etapie potrzebne było aż 5 dogrywek w quzie wiedzowym, aby wyłonić zwycięzcę, tak zacięta była rywalizacja pomiędzy uczniami szkoły nr 7 i 9. - Ależ mają ogromną wiedzę o sporcie tak młodzi ludzie. Pytania są naprawdę bardzo trudne i sami z Rafałem mieliśmy często kłopot, jaka jest poprawna odpowiedź. Bardzo fajna propozycja dla szkół, miejmy nadzieję, że będą to przyszli mistrzowie w wielu dziedzinach - powiedziała nasza mistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek.

W miejskiej hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Legnicy obecni byli także przedstawiciele władz miasta oraz partnera projektu - firmy KGHM SA. - Ciężko pracujemy jako firma, by móc wspierać tak ciekawe projekty, jakimi są Championerzy. Mamy nadzieję, że szkoła z Legnicy zwycięży całą rywalizację, ale najważniejsze jest, by młodzież mogła w sposób ciekawy i aktywny spędzić czas - powiedziała Gabriela Jednorał z KGHM SA.

Kolejność końcowa etapu eliminacyjnego w Legnicy:

1. Szkoła Podstawowa nr 7 na czele z dyrektor Małgorzatą Zielińską-Stiegl

2. Szkoła Podstawowa nr 9 na czele z dyrektor Katarzyną Hornicką

3. Szkoła Podstawowa nr 20 na czele z dyrektorem Sławomirem Mateją

4.Szkoła Podstawowa nr 18 na czele z dyrektorem Krzysztofem Sadłochą

5. Szkoła Podstawowa nr 2 na czele z dyrektor Magdaleną Sługocką-Sulewską 


Kolejny etap eliminacyjny już w zostanie rozegrany w Toruniu 25 listopada.