Aktualności
23.11.2022

Rywalizacja Championerów przenosi się do Torunia!

Powrót do strony z listą aktualności

Po turniejach eliminacyjnych w Ostrołęce i Legnicy rywalizacja Championerów przenosi się do Torunia, gdzie zmierzą się przedstawiciele 4 szkół podstawowych z aż 3 miast: Torunia, Bydgoszczy oraz Aleksandrowa Kujawskiego. A kibicować im będą - jak zawsze - wielcy mistrzowie, wybitni sportowcy.

Gospodarzem turnieju eliminacyjnego będzie  SP Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu, a stawkę szkół uzupełnią przedstawiciele: Publicznej SP Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim,  SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy oraz SP nr 23 w Toruniu.
Młodych championów wspierać będą wybitni mistrzowie - „terminator” - mistrz olimpijski z IO w Pekinie, 4-krotny mistrz świata - wioślarz - Adam Korol oraz dziesięcioboista, popularny lekkoatleta, dziś komentator sportowy - Sebastian Chmara. Ja zawsze obecni będą: 400-metrowiec Marek Plawgo oraz siatkarz - Witold Roman.

Która szkoła okaże się tą najlepszą, zarówno w rywalizacji sportowej, jak i quizie wiedzowym - to okaże się już w najbliższy piątek, 25 listopada w Toruniu.

- My już nie możemy się doczekać, jak potoczy się rywalizacja w Toruniu i która szkoła awansuje do wielkiego finału w Warszawie - powiedział Witold Roman, prezes fundacji Druga Droga Mistrza. - Pomimo, że to jest już nasz trzeci turniej, to emocje wcale nie opadają, a wręcz przeciwnie - jesteśmy pod wielkim wrażeniem dużej wiedzy o sporcie i całkiem niezłej sprawności uczestników. Widać, że młodzież uwielbia rywalizację i każdej ze szkół bardzo należy, by powalczyć w wielkim finale. Trzymamy kciuki i do zobaczenia w Toruniu - dodał nasz wybitny siatkarz.