Aktualności
15.09.2021

Ruszyły campy w ramach
 projektu Mały Wielki Mistrz

Powrót do strony z listą aktualności

Andrzej Supron, jeden z naszych najlepszych zapaśników, wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy poprowadził pierwszy camp z cyklu Mały Wielki Mistrz.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które odbywały się w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywały się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Zawsze z wielką radością uczestniczę w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza, kiedy mogę im pokazać i opowiedzieć o moich ukochanych zapasach. Grójec pozostawi w mojej pamięci wspaniałe wspomnienia uśmiechniętych młodych ludzi, którzy z zapałem wykonywali nawet najtrudniejsze elementy zapaśniczego rzemiosła. Odtąd Grójec będzie znany jest już nie tylko z jabłek, ale też ze wspaniałych owoców - czyli naszych małych sportowych mistrzów. Mały Wielki Mistrz to kolejny ciekawy projekt, wpierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych - powiedział Andrzej Supron.

- Projekt Mały Wielki Mistrz, który realizuje Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze” wraz z Fundacją Druga Droga Mistrza, to idealna propozycja na wakacje w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że tak wybitny sportowiec poprowadził zajęcia dla naszych najmłodszych mieszkańców. Mam nadzieję, że campy Mały Wielki Mistrz będą niezapomnianym wspomnieniem dla dzieciaków i zachęcą ich do aktywnego spędzania wakacji- powiedział Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Ze względu na wymogi sanitarne w każdym campie udział wziąć może maksymalnie grupa 30 dzieci. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy jest czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:

23.07 - zapasy

30.07 - rolki

06.08 - pływanie

13.08 - siatkówka

20.08 - lekkoatletyka

27.08 - koszykówka

Obrazek informacyjny o finansowaniu projektu. Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Zadania publiczne dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu