Aktualności
13.09.2023

Rusza III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

Powrót do strony z listą aktualności

Już po raz trzeci Fundacja Druga Droga Mistrza organizuje III Narodowy Konkurs Wied-zy o Sporcie dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  

 

Co trzeba zrobić:

Etap I - od 15 września do 31 października - wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl  w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie

Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). 

 Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 17 listopada 2023 r w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, podczas II etapu. Ranking będzie można śledzić na bieżąco na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

 W II etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a  na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie również czasu na rozmowy i sportowe opowieści.

 Organizatorem III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki które objęło także patronat honorowy nad Konkursem. 

 

Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.