Aktualności
13.10.2022

Niespełna tydzień do końca I etapu testu!

Powrót do strony z listą aktualności

Już niespełna tydzień został do zakończenia I etapu II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Test można rozwiązać on-line tutaj do 19 października br.https://drugadrogamistrza.pl/narodowy-test-wiedzy-o-sporcie do 19 października br.

Uczestnicy odpowiadają na 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). Pierwszy etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się 4 listopada 2022 r w Centrum Olimpijskim PKOl podczas II etapu. W tym etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań.

Warto się pospieszyć, bo na laureatów czekają atrakcyjne nagrody i nie lada niespodzianki. W kapitule finału zasiądą wybitni sportowcy - mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, pierwszy Polak w NBA - Cezary Trybański czy lekkoatleta - 400-metrowiec Paweł Januszewski, którzy także zmierzą się z pytaniami z testu.

- To już ostatnia prosta, jak powiedziałby nasz mistrz Paweł Januszewski, by powalczyć z pytaniami w pierwszym etapie i rozwiązać test on-line -  powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Na finalistów czekają nagrody, każdy otrzyma dedykowany upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Spotykamy się w Centrum Olimpijskim PKOl, a dzięki współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki uczestnicy finału będą mieć także niezapomnianą okazję zobaczyć unikatowe eksponaty naszych sportowców. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy - dodał Witold Roman.

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronat honorowy nad testem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.