Aktualności
27.10.2022

Moc emocji i prawdziwi championi w Ostrołęce

Powrót do strony z listą aktualności

Mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski, wicemistrz olimpijski w zapasach Andrzej Supron, multimedalista w biegu na 400-metrów Marek Plawgo oraz wybitny siatkarz Witold Roman 24 października przyjechali do Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, by wspólnie z młodzieżą promować aktywność fizyczną i dobrą zabawę.

- Dawno w jednym miejscu nie było tylu wybitnych sportowców, medalistów najważniejszych imprez sportowych, w tym igrzysk olimpijskich. Ogromnie się cieszę, że dziś zawitali oni do mojej rodzinnej Ostrołęki - powiedział Arkadiusz Czartoryski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. - Wszystkie drużyny są mi bliskie, bo z każdą z tych szkół mam jakieś wspomnienia, do jednej szkoły uczęszczałem jako uczeń, do innej chodziły moje dzieci, a jeszcze w innej pracuje moja żona. Zatem niech wygra dziś po prostu dobra zabawa - podsumował Minister Czartoryski.

Ostatecznie zwyciężył gospodarz - Szkoła Podstawowa nr 10 na czele z panem dyrektorem Krzysztofem Florczakiem, która prowadziła już po części sportowej. Jednak walka toczyła się do ostatniego punktu i ostatniego pytania w quzie wiedzowym. I to właśnie reprezentacja „10” pojedzie na wielki finał, który zostanie rozegrany 9 grudnia w Warszawie.

Kolejność końcowa etapu eliminacyjnego w Ostrołęce:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 na czele z dyrektorem Krzysztofem Florczakiem 

2. Szkoła Podstawowa nr 6 na czele z dyrektorem Dorotą Kupis

2. Szkoła Podstawowa nr 2 na czele z dyrektorem Beatą Kowalczyk

3.Szkoła Podstawowa nr 1 na czele z dyrektorem Zbigniewem Milewskim 

4. Szkoła Podstawowa nr 5 na czele z Renisławem Dmochowskim

Kolejny etap eliminacyjny już w najbliższy piątek 28 października w Legnicy.