Aktualności
12.06.2022

Mistrzowie w akcji! Turniej za nami

Powrót do strony z listą aktualności

Fantastycznie bawiliśmy się dziś podczas turnieju integracyjnego "Mistrzowie w akcji" z naszymi wspaniałymi mistrzami: Markiem Plawgo, Pawłem Januszewskim, Tomaszem Majewskim, Witoldem Romanem i burmistrzem Jarosławem Rupiewiczem oraz fantastycznymi dzieciakami, które w liczbie prawie 200 opanowały grójecką halę "Spartakus".

Turniej został rozegrany z  okazji Dnia Dziecka, w piątek, 3 czerwca. „Mistrzowie w akcji”  to projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Województwo Mazowieckie. Dopisali także kibice i trybuny były pełne, więc i emocji było aż po sufit! I nie ważne kto dziś wygrał, bo liczyła się dobra zabawa, aktywność i fair play.

Turniej Mistrzowie w akcji to projekt integrujący dzieci i młodzież pełno- i niepełnosprawną. Sport, w swoim założeniu, jest walką, ze swoimi słabościami, przełamywaniem barier, wspólnotą przeżyć i emocji. Sport osób niepełnosprawnych niesie dodatkowe wartości. 

Każda z drużyn — teamów podczas turnieju miała swojego team-leadera, którymi byli znani i lubiani sportowcy: Tomasz Majewski, Marek Plawgo, Paweł Januszewski czy Witold Roman, którzy poprzez swoją sportową karierę stali się wzorem do naśladowania dla wielu osób. Stawkę liderów uzupełnił Jarosław Rupiewicz, wiceburmistrz Grójca. Podczas Turnieju zostały zorganizowane zawody sportowe, zawierające elementy m.in. koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki oraz zręcznościowe. Drużyny rywalizowały ze sobą zbierając punkty.

- Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego możemy realizować projekty, pokazujące młodym ludziom sport, ale także dające im możliwość integracji i współpracy. Dziś największą nagrodą był dla nas uśmiech dzieci i fakt, że aktywnie spędziły czas - powiedział Witold Roman, olimpijczyk, siatkarz.

- Dziś zupełnie nie było widać różnicy w sprawności między dziećmi pełno- i niepełnosprawnymi. Fantastycznie się wspierały, integrowały i kibicowały wzajemnie. Takie projekty uskrzydlają nie tylko dzieci, ale i nas sportowców - powiedział mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

- Cieszę się, że kolejny sportowy projekt zawitał do Grójca. Wybitni sportowcy i kilkaset dzieci, którzy wspólnie pokazują, że najważniejsze jest wsparcie, wzajemny szacunek i zabawa poprzez sport to idealna puenta dzisiejszego turnieju - podsumował burmistrz Jarosław Rupiewicz.