Aktualności
25.09.2021

Marcin Urbaś na campie Mały Wielki Mistrz

Powrót do strony z listą aktualności

Jeden z najszybszych ludzi świata lekkoatleta Marcin Urbaś poprowadził piąty camp z cyklu Mały Wielki Mistrz, finansowany z programu Sportowe Wakacje + Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczestnicy byli zachwyceni patrząc na mistrza, który każde ćwiczenia wyjaśniał bardzo dokładnie. Zaczęło się od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia zręcznościowe i szybkościowe, po rozciąganie. Nie zabrakło także elementów rywalizacji, w której nie było przegranych. Mistrz Urbaś dał wiele wskazówek, jak należy układać ręce i pracować nogami, by biegać jak najszybciej.

- Jestem pod dużym wrażeniem uczestników campu, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali każde nawet najtrudniejsze ćwiczenie. Mimo sporego zmęczenia, z twarzy dzieciaków nie znikał uśmiech. Jestem po raz pierwszy w Grójcu, ale mam nadzieję, że będzie szansa jeszcze odwiedzić to urokliwe miasteczko - powiedział mistrz lekkiej atletyki - Marcin Urbaś.

Do największych sukcesów mistrza Urbasia należą medale Halowych Mistrzostw Europy – w Wiedniu w 2002 zdobył złoto, w Madrycie trzy lata później - brąz. Był ponadto mistrzem Uniwersjady (Pekin 2001) i finalistą mistrzostw świata w roku 1999 (5. miejsce) oraz Halowych Mistrzostw Świata 2004 (6. miejsce). W składzie sztafety sprinterskie 4x400 m zdobył z kolei srebrny medal mistrzostw Europy w Monachium (2002 r.). 

- Tym razem była to też uczta dla mnie, bo lekka atletyka jest nie tylko Królową Sportu, ale też od lat króluje w moim sercu. Dlatego cieszę się, że mogliśmy w Grójcu gościć jednego z najszybszych ludzi świata - Marcina Urbasia. Nasz mistrz udowodnił, że każdy sport zaczyna się o dobrego przygotowania motorycznego. Czas leci, za nami już 5 spotkań z mistrzami sportu. Za tydzień zapraszamy na ostatni camp - tym razem z koszykówką - dodał Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS „Mazowsze”.

Kolejny camp już za tydzień w piątek, 27 sierpnia w hali „Spartakus”, ul. Sportowa 16. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.