Aktualności
28.11.2022

Mamy komplet w wielkim finale Championerów!

Powrót do strony z listą aktualności

Ogromne emocje, wspaniała atmosfera i niezwykła gościnność - tak w skrócie możemy opisać turniej eliminacyjny Championerów, który odbył się w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu.


W Toruniu do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły, a młodych championów wspierali wybitni mistrzowie - „terminator” - mistrz olimpijski z IO w Pekinie, 4-krotny mistrz świata - wioślarz - Adam Korol oraz dziesięcioboista, mistrz świata i popularny lekkoatleta, dziś komentator sportowy - Sebastian Chmara. Jak zawsze obecni byli także: 400-metrowiec Marek Plawgo oraz siatkarz - Witold Roman.

Gościnność  gospodarza, czyli SP Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu, skończyła się jednak w momencie, kiedy zaczęła się rywalizacja! Byli pierwsi po etapie sportowym i świetnie, choć niebezbłędnie, odpowiadali na trudne pytania w quzie wiedzowym. Ostatecznie zdobyli 21 punktów i to oni cieszyli się z awansu do wielkiego finału.

- Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania dzieciaków zarówno w rywalizację sportową, jak i test wiedzowy. Pytania były bardzo trudne i niejednokrotnie mieliśmy z Sebastianem wątpliwości, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Championerzy to bardzo fajny projekt, widać, że trafił w gusta młodzieży, bo każda rywalizacja międzyszkolna budzi ogromne emocje. Trzymam kciuki za szkołę z Torunia, żeby wygrała w wielkim finale - powiedział nasz mistrz wioślarz - Adam Korol.

Po turnieju w Toruniu mamy zatem komplet finalistów, którzy zmierzą się 9 grudnia. Będą to: Szkoła Podstawowa nr 10 z Ostrołęki, Szkoła Podstawowa nr 7 z Legnicy, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu oraz gospodarz finału - Szkoła Podstawowa nr 369 w Warszawie.

Która szkoła okaże się tą najlepszą, zarówno w rywalizacji sportowej, jak i quizie wiedzowym - to okaże się już w wielkim finale w Warszawie.

- Możemy obiecać, że wielki finał w Warszawie będzie pełen emocji, wspaniałych ambasadorów, którzy będą kibicować naszej młodzieży i nagród, bowiem szkoły walczą o nagrody finansowe dla szkół i sprzęt sportowy dla siebie - powiedział Witold Roman, prezes fundacji Druga Droga Mistrza. - Szykujemy także wiele atrakcji dla naszych uczestników, by finał I edycji Championerów był niezapomniany - dodał nasz wybitny siatkarz.