Aktualności
25.09.2021

Łączymy pokolenia poprzez sport

Powrót do strony z listą aktualności

Sport w każdym wieku! To nie banał. Sport i aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć na każdym etapie naszego życia, bo ich efekt prozdrowotny jest nie do przecenienia. Dlatego Fundacja Druga Droga Mistrza, wspólnie z GOS „Mazowsze” mają propozycję dla seniorów tych starszych i nieco młodszych.

Jest to aż 41 zajęć sportowych dla seniorów, w tym: slow jogging / nordic walking / aqua aerobic / gimnastyka / pilates / integracja międzypokoleniowa

Wykfalifikowana kadra instruktorów poprowadzi zajęcia dopasowane do możliwości naszych nieco starszych mieszkańców. A zwieńczeniem zajęć będzie spotkanie międzypokoleniowe, w którym dziadkowie i wnuki będą mogli wspólnie wymienić się ciekawymi historiami ze swojego życia i po prostu dobrze się bawić.

Zajęcia odbywać się będą w miesiącach: sierpień-grudzień 2021 r. w obiektach "GOS" Mazowsze w ramach Programu Sportowe Wakacje+, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Sport Łączy Pokolenia to nasza propozycja aktywizacji sportowej dla starszych mieszkańców Grójca. Po dużym sukcesie campów Mały Wielki Mistrz Grójec wyrasta na bardzo sportowe miejsce na mapie Polski. Zatem czas na naszych seniorów, o których wypada nam zadbać w szczególny sposób. Wszystkie zajęcia są pomyślane tak, aby dopasować je do kondycji fizycznej i sprawności uczestników. Mam nadzieję, że będzie to dobra propozycja na jesienno-zimowe wieczory - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS „Mazowsze”.

Sport Łączy Pokolenia to program mający na celu aktywizację sportową rożnych grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnienim seniorów.

Jeszcze w sierpniu zajęcia z nordic walkingu i slow joggingu. Bądźcie z nami!