Aktualności
09.11.2021

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie nakręca młodzież!

Powrót do strony z listą aktualności

Nieco ponad dwa tygodnie temu - 22 października - ruszył I etap, a już swoją wiedzę na temat sportu sprawdziło grubo ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży. A z pewnością to nie koniec, bo ten etap kończy się dopiero 22 listopada.

Uczestnicy odpowiadają na 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 3 grudnia 2021 r w hali „Spartakus” w Grójcu podczas II etapu. W drugim etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a  zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, od partnerów Konkursu, w tym atrakcyjny sprzęt sportowy.

W komisji konkursowej II etapu zasiądą wybitni sportowcy, m.in. mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski czy wicemistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Supron, a samo wydarzenie będzie także uświetnione opowieściami z olimpijskich aren.

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 600 pytań, przygotowanych we współpracy z ekspertem z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  

- Po trudnym pandemicznym roku 2020 nie mieliśmy pewności, jak będą wyglądały wielkie sportowe imprezy, ale wszyscy bardzo na nie czekaliśmy - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Igrzyska w Tokio pokazały, jak ważny jest sport w życiu wielu z nas, a I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie ma w pewien sposób to uhonorować. Cieszę się, że mamy tak dużą frekwencję, choć pytania wcale nie są łatwe - dodał Witold Roman.

Organizatorem I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Partnerami testu są: Ministerstwo Sportu i Turystki, TVP  Sport, Polski Związek Koszykówki oraz Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”.