Aktualności
23.11.2021

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie - etap I za nami! Tysiące uczestników!

Powrót do strony z listą aktualności

Przez cały miesiąc (22 października - 22 listopada) - trwał I etap Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży w formie testu on-line. Liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i pokazała, że jest to ciekawa propozycja dla najmłodszych kibiców sportowych.

Tysiące uczestników zmierzyło się w teście on-line, odpowiadając na 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). Wśród młodszej grupy zwycięzca tej części konkursu odpowiedział prawidłowo na 29 z 30 pytań. To fenomenalny wynik i duża wiedza. Kolejni dwaj uczestnicy uzyskali niewiele groszy wynik - bo 28 na 30 możliwych do zdobycia punktów.

Z kolej w grupie starszej najlepszy uczestnik uzyskał 45 na 50 możliwych punktów, zaś kolejni trzej odpowiedzieli prawidłowo na 42 z 50 pytań.  A pytania wcale nie należały do łatwych i były tak skomponowane, że stanowiły duży przekrój wiedzy o sporcie światowym i polskim, włączając także starożytne igrzyska olimpijskie.

- Mówiąc szczerze, nie spodziewaliśmy się tak ogromnej frekwencji i chylimy czoła przed dużą wiedzą naszej młodzieży z zakresu sportu - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Dla nas organizatorów to duża satysfakcja, ale też zyskaliśmy pewność, że taka forma sprawdzenia sportowej wiedzy przez młodsze pokolenie kibiców przypadła im do gustu. Mogę także obiecać, że podczas II etapu nie zabraknie niespodzianek, a na wszystkich finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody - dodał Witold Roman.

W komisji konkursowej II etapu zasiądą wybitni sportowcy, m.in. mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski czy wicemistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Supron, a samo wydarzenie będzie także uświetnione opowieściami z olimpijskich aren.

Lista wszystkich laureatów I etapu oraz ranking punktowy znajduje się tutaj: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego i światowego sportu, ale także o różnych aspektach ze sportem związanych. Test zawierał łącznie 600 pytań, przygotowanych we współpracy z ekspertem z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  

Organizatorem I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - Dariusz Gwiazda.

Partnerami testu są: Ministerstwo Sportu i Turystki, TVP Sport, Polski Związek Koszykówki oraz Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”.