Aktualności
04.12.2021

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięty! Poznaliśmy Mistrzów.

Powrót do strony z listą aktualności

Za nami finał I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Poziom II - finałowego - etapu był bardzo wysoki, choć pytania nie należały do łatwych. 


W kategorii 7-12 lat Mistrzynią Wiedzy o Sporcie okazała się Oliwia Ziąbska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie, zaś w kategorii 13-18 lat najlepszy w sportowym teście był Franciszek Gajownik z LO nr 3 w Otwocku. Triumfatorka w grupowe młodszej zdobyła 19 na 30 możliwych punktów, a mistrz sportowej wiedzy w grupie starszej uzyskał 43 na 50 punktów. 

II miejsce w kategorii młodszej zajął Filip Czaja z PSP nr 6 w Radomsku, uzyskując 15 punktów, a na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Jedlińsku, również z 15 punktami na koncie, ale nieco słabszym czasem.

W kategorii wiekowej 13-18 lat całe podium dla panów; II miejsce zajął z 40 punktami Maksymilian Biernacki z IV LO w Tychach, a III Maciej Majcher z VI LO w Kielcach, który zdobył 38 punktów.

W I etapie, który był w formie on-line udział wzięło tysiące osób i etap ten wyłonił 30 finalistów w każdej z grup wiekowych 7-12 lat i 13-18, którzy 3 grudnia w grójeckiej hali „Spartakus” walczyli o tytuł Mistrza Wiedzy o Sporcie i atrakcyjne nagrody.  

W komisji konkursowej II etapu zasiedli wybitni sportowcy: podwójny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski, wicemistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Supron oraz prezes Fundacji Druga Droga Mistrza - siatkarz-olimpijczyk Witold Roman, a także Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - Dariusz Gwiazda, który objął Konkurs patronatem honorowym oraz Ireneusz Wojciechowski - Dyrektor GOS „Mazowsze”. Komisję konkursową dopełnił dr Arkadiusz Włodarczyk, ekspert z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, autor konkursowych pytań.

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. 

Organizatorem I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie była fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Partnerami testu są: TVP  Sport, Polski Związek Koszykówki oraz Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”.