DDM w liczbach
Powrót do strony z listą aktualnościFundacja Druga Droga Mistrza, która działa od lutego 2021 roku, zrealizowała już kilkadziesiąt projektów dedykowanych dzieciom i młodzieży, w tym osobom z niepełnosprawnościami, a także seniorom.
Największym projektem Fundacji jest Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się już po raz trzeci. Łącznie w trzech edycjach tego projektu udział wzięło kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży. Konkurs podzielony jest na dwie części - pierwsza odbywa się w formie on-line i polega na wypełnieniu testu z pytaniami o sporcie. Przez tę formę jest on dostępny dla każdego uczestnika, który może wypełnić test w dowolnym momencie. W wielkim finale spotyka się już 60 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych.
Konkurs wspierają wybitni sportowcy, którzy sami z przyjemnością mierzą się z pytaniami przygotowanymi przez eksperta z warszawskiej AWF. Byli z nami: Otylia Jędrzejczak, Tomasz Majewski, Andrzej Supron, Adam Korol, Paweł Januszewski, Cezary Trybański, Katarzyna Niedźwiedzka, Piotr Renkiel i wielu innych.
Połączeniem konkursu wiedzowego oraz zadań sportowych są Championerzy, którzy dedykowani są dla szkół. Szkolne zespoły rywalizują w pierwszej części w zadaniach sportowych, z kolei w drugiej mierzą się z pytaniami teoretycznymi. Za nami już dwie odsłony tego projektu, w którym młodzieży szkolnej kobicowali tacy sportowcy, jak: Tomasz Majewski, Andrzej Supron, Monika Pyrek, Rafał Lipek Lipiński, Adam Korol, Sebastian Chmara, Marek Plawgo,a wielkim finale pokaz wsadów dał jego uczestikom Piotr GRABO Grabowski - mistrz świata w tej trudnej sztuce.
Mały Wielki Mistrz - tak nazwaliśmy cykl campów z gwiazdami sportu - których odbyło się cztery edycje i ktore zgromadziły kilkaset dzieci. Campy mają za zadanie uczyć dzieci różnych dyscyplin sportu, doskonalić umiejętności a do tego móc podpatrzeć gwiazdy sportu, porozmawić z nimi i zarazić się bakcylem aktywności fizycznej. Każde ze spotkań gromadzi kilkudziesięciu uczestników, a zatem w czterech edycjach w campach uczestniczyło kolejne kilkaset osób.
Skupiamy się nie tylko na najmłodszych, ale dostrzegliśmy także ogromną lukę w aktywnosci osób 50 plus, niekoniecznie słusznie zwanych seniorami. Ciekawa propozycja dla tej grupy odbiorców spotkała się z ogromna frekwencją, w trzech edycjach projketu Sport Łączy Pokolenia wzięło udział prawie 1000 uczestników. Każdy z nich mógł znaleźć aktywność dla siebie od pilatesu, prezz slow jogging, gimnastykę, aqua aerobik czy nordic walking. To nie tylko atywnośc fizyczna, ale też świetna platforma spotkań i wspólnego spędzenia czasu.
Szczególnie dumni jesteśmy z dwóch projketów dedykowanych dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami - "Sprawdź się z mistrzem" oraz "Mistrzowie w akcji", które zaangażowały kilkaset uczestników w różnych zakątkach Polski. Pierwszy z nich jest bardziej kameralny - w mniejszej grupie - Fundacja dociera do mniejszych miejscowości, szkół integracyjnych włączając w program dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, pokazując, że każdy może aktywnie uczestniczyć w zajęciach sportowych, a najważnijesza jest dobra zabawa i współpraca oraz integracja. Z kolei drugi gromadzi kilkaset dzieci w jednym miejscu oraz wielkich mistrzów sportu, by razem pokonywać swoje słabości i udowadniać czym jest team spirit.
Nad każdym projektem czuwa nasz prezes - siatkarz Witold Roman, który był nie tylko wybitnym sportowcem, ale jest też świetnym kompanem w opowieściach ze świata sportu i dba o dobry nastrój podczas zajęć.