Aktualności
27.10.2022

Championerzy jadą do Legnicy

Powrót do strony z listą aktualności

Championka w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita oraz absolutny champion we wsadach do kosza - Rafał „Lipek” Lipiński, a także multimedalista w biegu na 400-metrów Marek Plawgo oraz wybitny siatkarz Witold Roman 28 października odwiedzą Legnicę, by w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR powalczyć z młodymi Championerami.

A tym razem będą to przedstawiciele szkół podstawowych nr 2, 7, 9, 18 i 20, którzy zmierzą się w pięciu konkurencjach sportowych i w teście wiedzy o sporcie.

- Pierwszy turniej eliminacyjny w Ostrołęce pokazał, że dzieciaki mają sporą wiedzę o sporcie i też nieźle radzą sobie w prostych, ale jednak wymagających konkurencjach sportowych. Widać było, że nieco przygotowywali się do turnieju, ale też konkurencja była wyrównana. Jestem ciekawy, jak zaprezentuje się Legnica. Trzymamy kciuki - z pewnością nasi championi - Monika Pyrek, Rafał Lipiński oraz nieoceniony Marek Plawgo - będą mocno wspierać każdą z drużyn. Niech i tym razem wygra najlepszy! - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza.