Aktualności
25.09.2021

Camp z siatkarskim mistrzem!

Powrót do strony z listą aktualności

Siatkówka dziś królowała w grójeckiej hali „Spartakus”, a zajęcia z tej jakże polskiej dyscypliny sportu poprowadził Witold Roman, kapitan reprezentacji Polski, olimpijczyk z Atlanty, mistrz i wicemistrz Uniwersjady, wielokrotny mistrz Polski, ale także menadżer i komentator sportowy. Siatkówka była bowiem kolejnym motywem przewodnim campu z cyklu Mały Wielki Mistrz, finansowanego z programu Sportowe Wakacje +.

Witold Roman jest także prezesem fundacji Druga Droga Mistrza, współorganizatora campów dla dzieci i młodzieży Mały Wielki Mistrz, które przez wakacje odbywają się w obiektach GOS „Mazowsze” w Grójcu. 

- Cieszę się, że dzieciaki i młodzież tak licznie stawili się, żeby pograć w siatkówkę. Oczywiście musieliśmy nauczyć się najpierw podstaw, jak choćby przebijanie piłki przez siatkę, co nie jest wcale łatwą sprawą. Na szczęście młodzież była chętna do nauki i udało nam się nawet rozegrać mecz - powiedział mistrz Witold Roman. - Nieważne jaki sport jest tym ulubionym, ważne, żeby dzieci się ruszały - to idea przewodnia naszych campów - dodał mistrz.

- Za nami cztery z sześciu campów. Siatkówka okazała się fajnym pomysłem w naszym mieście i widać, że jest potrzeba rozwijania także tego sportu. Teraz czas na lekką atletykę, mój ukochany sport, ale liczę na to, że grójecka młodzież też licznie weźmie udział w kolejnym campie - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS „Mazowsze”.

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy był czas na rozmowę i wspólne zdjęcia. Mistrz pokazał złotą piłkę z mistrzostw świata siatkarzy 2014 roku.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.